Školní rok 2022/23

Školní rok 2021/22

V sobotu 21. 5. 2022 se na naší škole konalo v rámci Klubu objevitelů badatelské Astro dopoledne.

Objevitelé se seznámili se základní navigací na noční obloze a pomůckami, které při nich využíváme. Pokřtili jsme nový školní dalekohled, který byl zakoupen z dotačního programu Talentmanagement z Magistrátu Ostrava. Jedná se o 20 cm Schmidt Cassegrein firmy Celestron. Spolu s dalekohledem byla zakoupena i samonaváděcí rovníková montáž Sky-Watcher EQ 6 PRO, která s programem  Synscan umožní při správných podmínkách a nastavení sledovat tisíce objektů blízkého a vzdáleného vesmíru.

Ve čtvrtek 26. května se vybraní žáci pátých a čtvrtých tříd naší školy zúčastnili okresního kola ve vybíjené.

Turnaj se konal ve sportovní hale v Plesné, kde proti sobě změřili síly vítězové všech obvodních kol v okresu Ostrava. Konkurence byla veliká, družstva perfektně připravená a výsledky velmi těsné.

Hned v úvodním zápase jsme prohráli o jednoho vybitého hráče s týmem ZŠ generála Zdeňka Škarvady, který nakonec celé ostravské kolo vyhrál. Gratulujeme! Stejně jsme dopadli i v zápase se ZŠ Vratimov, které v závěru patřila bronzová medaile.

Jak uspěl náš tým? Páté místo v okresním kole je velmi pěkný výsledek. Naši hráči si svým výkonem vydobyli velký respekt a uznání.

Všem hráčům děkujeme za reprezentaci školy.

Naše škola se zúčastnila obvodního kola ve vybíjené 4. a 5. tříd základních škol obvodu Ostrava-Jih, které se konalo v tělocvičnách ZŠ Horymírova. Na turnaji poměřilo své síly pět družstev ze základních škol našeho obvodu – ZŠ Klegova, ZŠ Dvorského, ZŠ Horymírova, ZŠ Košaře a ZŠ Krestova. Hrálo se systémem každý s každým.

Družstvo našich páťáků vyhrálo bez jediné porážky a z prvního místa postupuje do celoměstského finále, které se bude hrát ve sportovní hale v Plesné.

Je to pro naši školu obrovský úspěch, protože naši borci s přehledem porazili školy se sportovním zaměřením. Vybíjená je univerzální hra pro kluky i holky a žáci plně zúročili, co natrénovali v kroužku míčových her. Hráčům patří velká pochvala za disciplinovanost a týmovou hru.

Děkujeme za úspěšnou a vzornou reprezentaci naší školy.

Každý pátek probíhá v tělocvičně naší školy zájmový kroužek florbalu a kolektivních her. Kroužek je pro žáky 1. a 2. třídy. Doplňují je sedmáci, kteří dětem předávají florbalové dovednosti. Malí florbalisté se na velké kamarády vždy moc těší.

U dětí rozvíjíme koordinační schopnosti a týmového ducha a hlavně se snažíme, aby měly děti kladný vztah k pohybu.

Každý půlrok nás čeká nějaký bonus – společná akce mimo tělocvičnu. Letošní konec pololetí jsme zakončili v trampolínovém centru ENHA Freestyle.

Ve sportovním kroužku Stolní tenis proběhl v pondělí 20. prosince Vánoční turnaj. Turnaje se účastnili nadšení sportovci z druhého stupně naší školy. Hrály se zápasy ve skupině systémem každý s každým na dva sety.

Všichni stolní tenisté hráli s plným nasazením, bojovností a soustředěností, dodržovali zásady fair play. Nejen touha zvítězit, ale také radost ze hry motivovala soutěžící k výborným výkonům.

Vedoucí kroužku a organizátorka turnaje Š. Zezulková všem děkuje za účast, vítězům blahopřeje a těší se na další turnaje.

plakát klub objevitelů