Objevitelé v Simulačním centru lékařské fakulty Ostravské univerzity

V sobotu 11.  května se za široké účasti objevitelů a jejich rodičů uskutečnila návštěva Simulačního centra lékařské fakulty Ostravské univerzity.  V prvním patře této nové cvičné nemocnice lékařské fakulty se objevitelé mohli seznámit s vybavením vozu záchranné služby, vyzkoušeli si ultrazvukový simulátor a prošli pokojem intenzivní péče, kde si poslechli tlukot srdce stetoskopem.

V laparoskopické učebně manipulovali s cvičnými laparoskopy a uvědomili si, jak je důležitá jemná motorika pro reálná laparoskopická ošetření.  V druhém patře navštívili objevitelé porodnicko- gynekologické, oční a fyzioterapeutické oddělení.

V závěru lekce nacvičovali záchranu života: důležitá telefonní čísla, základní poskytnutí údajů záchranným složkám během volání o pomoc, obnovu dýchání a zástavu krvácení. Na lekci se dozvěděli mnoho o naší lékařské péči a upevnili si znalosti pro situace, které mohou v životě nastat a při kterých mohou být prospěšní v tom nejdůležitějším – v záchraně lidského života.

Klub objevitelů podporuje projekt Triangl V., který podpořilo Statutární město Ostrava v rámci dotačního řízení Programu na podporu vzdělávání a talentmanagementu na území statutárního města Ostravy pro rok 2024 částkou 800 tisíc korun. 

Text, foto a realizace aktivity: V. RymiecováP. Rymiec.