Sedmáci v rodišti Joy Adamsonové

Učíme se nejen ve škole. Sedmáci se 2. května vydali vlakem na exkurzi do Opavy. V Památníku Petra Bezruče se v rámci edukačního programu seznámili s životním příběhem opavské rodačky Joy Adamsonové, autorky slavné knihy Příběh lvice Elsy. Program měl nejen literární rozměr. Životní příběh Joy Adamsonové a úryvky z knihy Příběh lvice Elsy vedl žáky také k zamyšlení nad otázkami ochrany přírody a zvířat v globálním kontextu. Své názory a pocity pak vyjádřili výtvarnými prostředky, kdy kreslili zvířata africké divočiny.

Opavu, rodiště slavné spisovatelky, si sedmáci prohlédli zblízka při komentované prohlídce historického centra města a mohli tak pochopit, proč se Opavě říká „bílá perla Slezska“.

Foto: M. Zemánek. Organizace aktivity: Y. Lišková, M. Zemánek.