Vaříme chutně. Vaříme zdravě. Vaříme pestře.

Výživa jednoznačně přispívá k zdravému a harmonickému fyzickému a duševnímu vývoji dětí. Vyvážená zdravá strava zlepšuje u dětí jejich koncentraci a paměť, významně tak ovlivňuje učení a úspěšnost dětí ve škole.

V naší školní jídelně poskytujeme pestrou, chutnou a vyváženou zdravou stravu dle výživových norem, bohatou na ovoce a zeleninu, celozrnné potraviny, luštěniny, mléčné výrobky, ryby a drůbež.

Většinu dnů nabízíme výběr ze dvou jídel. Jedno jídlo bývá Vitalis – vaříme zdravě.

Salátový bar nabízí dětem, které obědvají ve školní jídelně, široký výběr zeleniny: různé druhy zelených salátů, rucolu, cherry rajčata, okurky, ředkvičky, kedlubny, papriky, kukuřici apod.

Nenechte si ujít v pondělí 6. prosince oběd v naší školní jídelně. Budeme podávat drůbkovou polévku a hamburger s masem, sýrem a zeleninou.

Na oběd se zastaví také Mikuláš a čerti. Máme informace, že pro hodné děti má Mikuláš přichystané sladké balíčky. A čerti? Těch se přece hodné děti bát nemusí.

Výdej obědů pro cizí strávníky a rodiče žáků nepřítomných ve škole je v době: 11:00 – 11:30  a 13:50 – 14:00.

Výdej pouze do jídlonosičů. Vchodem  z parkoviště – rampy.

Cizí osoby mají vstup do jídelny zakázán.

Podrobnější informace k provozu školní jídelny, cenám obědů, přihlašování a odhlašování stravy najdete ve Vnitřním řádu školní jídelny.

UPOZORNĚNÍ:

Dítě má nárok na oběd pouze po dobu pobytu ve škole.

První den nemoci je možno si oběd odnést v jídlonosiči. Další obědy v době nemoci je nutné odhlásit dle vyhlášky MŠMT č. 107/2005 o školním stravování. V opačném případě je rodič povinen doplatit další náklady na oběd (70 Kč) do výše ceny oběda pro cizí strávníky. Nevyzvednutý oběd propadá.

Dbejte prosím na řádné odhlášení.

Text: H. Minářová, vedoucí školní jídelny

Logo ZŠ Krestova strom Navýšení ceny obědu pro cizí strávníky

Vážení strávníci,

v souladu se zákony 107/2005 Sb., 250/2000 Sb., a 561/2004 Sb. Jsme nuceni zvýšit od 1. 9. 2021 cenu oběda pro cizí strávníky na 105 Kč.

Důvodem k výraznému zvýšení ceny oběda je nárůst  provozní režie způsobený poklesem počtu  uvařených obědů o 50 % (covidová opatření omezujících provoz škol a školních jídelen). Jsme si vědomi toho, že nárůst cen pro cizí strávníky se nesetká s  kladným ohlasem, ale je nutné postupovat dle platné právní legislativy.

Děkujeme za pochopení a věříme, že nám zachováte přízeň.

Toto navýšení není konečné. Budeme se snažit cenu oběda opět snížit, hned jak to bude možné.

Logo ZŠ Krestova strom Ceny obědů pro žáky jednotlivých kategorií pro školní rok 2020-2021

VěkCena 1 oběda
(Kč)
Stravné na 1 měsíc
(Kč)
7-1027,-600,-
11-1431,-690,-
nad 1535,-770,-

Naveďte si, prosím, trvalý příkaz od 15. 8. 2020.

Logo ZŠ Krestova strom Výdej obědů pro školní strávníky: 11:45 – 14:00

Výdej obědů pro cizí strávníky
11:15 – 11:45 (v případě přímé konzumace ve školní jídelně nebo do jídlonosičů)
11:45 – 14:00 (strávník si na stole k tomu určeném přesune jídlo z misek do jídlonosiče)

Podrobnější informace k provozu školní jídelny, cenám obědů, přihlašování a odhlašování stravy nejdete ve Vnitřním řádu školní jídelny.

logo

Obědy není možné odhlašovat telefonicky. Všichni strávníci mají aktivovanou službu objednávání a odhlašování stravy v aplikaci Strava.cz.

• Číslo zařízení: 4890
  • Uživatelské jméno: příjmení tečka jméno (malými písmeny bez háčků a bez čárek)
  • Heslo: den a měsíc narození (např. narození 5.12. = 0512)

Logo ZŠ Krestova strom Vedoucí školní jídelny: Hana Minářová, telefon 596 719 044, 602 221 417, email hana.minarova@zskrestova.cz