Klub objevitelů: Po stopách Tatry

Sobotní ráno 21. ledna 2023 přivítalo objevitele velkou sněhovou nadílkou. Ani tato sněhová kalamita nezabránila objevitelům na cestě do technického muzea v Kopřivnici, kde na ně čekal interaktivní program a prohlídka. Objevitelé se seznámili s dějinami a technickými zajímavostmi podniku Tatra, který po dlouhá desetiletí ovlivňoval technický pokrok ve střední Evropě. Téměř dvouhodinová prohlídka byla zpestřena i několika zábavnými kvízy, hrami a interaktivními činnostmi.

Cestou na nádraží stihli objevitelé navštívit  také expozici světových atletů, Dany a Emila Zátopkových v Lašském muzeu. Zkusili si v praxi doběhnout pro jednu ze zlatých medailí na běžícím pásu a pak se vydali plni nových znalostí a dojmů motoráčkem a zasněženou krajinou zpátky do Ostravy.

Klub objevitelů podporuje projekt Triangl IV., který podpořilo Statutární město Ostrava v rámci dotačního řízení Programu na podporu vzdělávání a talentmanagementu na území statutárního města Ostravy Z tohoto projektu bylo dětem uhrazeno vstupné a interaktivní prohlídka s průvodcem.

Text, foto a realizace aktivity: P. RymiecV. Rymiecová.