Expedice objevitelů: Flora a Vlastivědné muzeum Olomouc

V sobotu 2. prosince se uskutečnila objevitelská expedice do Olomouce. V mrazivém a zasněženém sobotním dni se objevitelé ohřáli v tropických a subtropických sklenících Flory Olomouc.

V prvním skleníku se seznámili se vzhledem několika užitkových rostlin tropů – rýží, podzemnicí olejnou a bavlníkem. V kaktusovém skleníku vyslechli krátkou přednášku o ekosystémech kaktusů a obdivovali víc jak stoleté exempláře Echinocactusu grusonii. V tropickém a subtropickém skleníku se objevitelé naučili poznávat epifytické orchideje, tilandsie a obdivovali úrodu citrusů, tomelů a kiwi.

Po této návštěvě se objevitelská expedice vydala přes olomoucké vánoční trhy do Vlastivědného muzea v Olomouci, kde navštívili přírodovědné sbírky. V mimořádně zdařilých interaktivních expozicích se dozvěděli mnoho zajímavých informací o živé a neživé přírodě. Mrazivé a zasněžené sobotní dopoledne přineslo objevitelům velké množství nových poznatků, které by doma za kamny nenašli.

Klub objevitelů podporuje projekt Triangl IV., který podpořilo Statutární město Ostrava v rámci dotačního řízení Programu na podporu vzdělávání a talentmanagementu na území statutárního města Ostravy částkou 500 tisíc Kč.  

Text, foto a realizace aktivity: P. RymiecV. Rymiecová.