Expedice objevitelů za tajemstvím medového dortu Marlenka

V sobotu 27. ledna se objevitelé vydali za tajemstvím úspěchu medového dortu Marlenka. Po krátké cestě vlakem a procházce v zimním počasí se objevitelé nejprve zahřáli v podnikové kavárně. Krátce před polednem objevitelé zasedli do prezentační místnosti, kde si vyslechli krátkou přednášku s prezentací o výrobě medového dortu a dalších medových výrobků. 

Přednáška objevitele seznámila s historií firmy  Marlenka a technologickými postupy, které stojí za úspěchem této potravinářské firmy. Nakonec se objevitelé prošli skleněným tunelem, z kterého viděli řadu nejrůznějších moderních a originálních strojů používaných při výrobě medových pochutin, které se nyní vyváží už do 44 zemí světa.

Tato objevitelská sobota přinesla objevitelům poznání, jak si může odhodlaný člověk splnit podnikatelský sen a jak velké úsilí a kreativita stojí za úspěšným podnikáním. V případě Marlenky bylo toto podnikání korunováno sladkým úspěchem i pro objevitele, protože se mohli zúčastnit ochutnávky výrobků této firmy.

Klub objevitelů podporuje projekt Triangl V., který podpořilo Statutární město Ostrava v rámci dotačního řízení Programu na podporu vzdělávání a talentmanagementu na území statutárního města Ostravy pro rok 2024 částkou 800 tisíc korun. 

Text, foto a realizace aktivity: V. Rymiecová, P. Rymiec.