Křížem krážem

Nový kroužek Křížem Krážem nabídl od začátku roku spoustu témat – 10 největších ostrovů světa, kdy nebylo cílem umět nazpaměť všech deset ostrovů, ale poznat přírodu a kulturu na zdejších územích a zanechat v paměti aspoň pár informací, což je také hlavním cílem celého kroužku – seznámit se, podat zkušenost, dozvědět se něco nového, zasadit semínka.

Dalšími tématy byly například vlajky evropských států, tvorba divadelního představení, zajímavé vynálezy a co vynalezli Češi. Co však zaujalo děti nejvíce, byla hodina Kde se berou peníze? Tato hodina totiž nabídla přehled toho, jak si lidé vydělávají peníze, co se za ně musí platit, jak si penízky šetřit a proč hned neutratit všechno, co dostaneme. Úspěch mělo také téma Životní hodnoty, kdy jsme si povídali o životě, co bychom v něm chtěli dokázat, na základě čeho vznikají pevná přátelství a v naší skupině jsme zjišťovali, kdo má jaký sen a co máme s kým společného. 

Některé hodiny jsme také strávili nad luštěním a broušením mozkových závitů, kdy jsme si vysvětlovali, co je to sudoku, křížovka, osmisměrka a jak je řešit. Během těchto logicky zaměřených hodin jsme také využili školní pomůcky, díky kterým jsme si vylepšili prostorovou představivost. 

Kroužek je opravdu různorodý, co je však na něm výjimečné je, že je pro děti různého věku, a tak se mohou ty starší podělit o zkušenosti a mladší si najít svého staršího parťáka, který ho povede. Věřím, že tento kroužek bude dál kreativní skupinou pro zvídavé děti a nadále si udrží přátelskou atmosféru. 

Text, foto a vedení kroužku: R. Foltýnová.