Atletické přebory základních škol obvodu Ostrava-Jih: máme zlatou, bronzovou a tři stříbrné medaile

Ve středu 15. března byla Atletická hala města Ostrava svědkem úžasných sportovních výkonů našich žáků a také žáků dalších základních škol obvodu Ostrava-Jih. Konaly se zde Atletické přebory městského obvodu Ostrava-Jih 2023. Každá základní škola mohla nominovat až 2 smíšená družstva (5 dívek a 5 chlapců 8. třídy, 5 dívek a 5 chlapců 9. třídy). Soutěžilo se v pěti disciplínách v dané kategorii (žákyně: 60 m, 600 m, skok vysoký, skok daleký, vrh koulí 3 kg; žáci: 60 m, 800 m, skok vysoký, skok daleký, vrh koulí 4 kg) a smíšené štafetě 4 x 200 m.

Naši školu reprezentovali žáci tříd 8. A (Michaela Bartovská, Valentýna Jakubowská, Karolína Kučerová, Alice Poledníková), 8. B (Daniel Hübscher, Zakariya Ismail, Eliška Kavuljaková, David Koliba, Karolína Madlová, Adrian Rác, Marek Strakoš, Vojtěch Ščerba), 9. A (Ondřej Adamec, Antonín Marek, Marina Ostřanská, Milla Tranová, Tomáš Urban, Veronika Večeřová, Adéla Zapletalová) a 9. B (Eliška Dobiášová, Karolína Hájková, Samuel Jedlička, Petr Šalamon).

Jak jsme uspěli? Skvěle! Zaky získal zlatou medaili ve skoku vysokém. Stříbrnou medaili si odnesla Valentýna ve vrhu koulí a Veronika ve skoku vysokém. Také Petr má stříbrnou medaili v disciplíně skok daleký. Bronz vybojovala Eliška ve vrhu koulí. Na 4. pozici se umístili: Marina (běh 600 m), Milla (skok daleký), Vojta (skok daleký) a Adrian (vrh koulí). Do sbírky úspěchů přispěli 5. místem Kája (běh 600 m) a Ondra (běh 800 m).

Celkové výsledky jsou k dispozici zde.

Všem sportovcům děkujeme za maximální nasazení, vzájemnou podporu a výbornou reprezentaci naší školy.

Podívejte se na reportáž v televizi Polar zde.

Příprava soutěžících: E. NěmčekováŠ. Zezulková. Foto: E. Němčeková.