Velikonoce u malých a velkých kamarádů

Toto setkání mělo nádech velikonočních příprav na blížící se svátky, při nichž se udržují rodinné tradice a utužují lidské vztahy.

Prvňáčci se společně s velkými kamarády s velkou chutí pustili do vyrábění velikonočního košíčku a berušky. Aby tento náročný úkol zvládli, museli si práci společně dobře zorganizovat. A tak jeden natíral vyfouknuté vajíčko, druhý odměřoval a vlepoval barevný papír do košíčku, pak následovalo nastřihování papíru, kroucení, zdobení, dotváření berušky z vyfouknutého vajíčka.

Jelikož se jednalo o činnost časově náročnou, připravili žáci třídy 8. B pro prvňáčky velké překvapení, které bylo zároveň super relaxační chvilkou v průběhu tvoření. Na zahradě naší školy ukryli velikonoční balíčky ve vlastnoručně vyrobených taštičkách! Chlapci hledali modré taštičky s překvapením, děvčátka růžové. Bylo moc hezké pozorovat nadšení v očích všech zúčastněných dětí. Velcí byli potěšeni, že se jim podařilo malé překvapit, malí byli šťastní, že se jim dáreček podařilo najít. A tak to mám být, je třeba v dětech pěstovat pocit, že je krásné někomu něco dávat, ale stejně krásně na duši je, pokud někdo něco někomu daruje.

Moc našim osmákům za připravení velikonočního překvapení děkujeme! Bylo to od vás velice milé a už teď se všichni těšíme na naše další společné zážitky.

A jak se nám naše velikonoční tvoření podařilo? Podívejte se do naší galerie!

Text: I. Bakončíková. Foto: H. Veličková. Vedení aktivity: I. Bakončíková, H. Veličková.