Práci s iPady druháci milují

Digitální technologie se staly nedílnou součástí našich životů a online prostor se stal prostředím, ve kterém se běžně pohybujeme.

Výuka s iPady umožňuje dětem procvičování a zdokonalování základních dovedností a znalostí z češtiny, angličtiny a matematiky pomocí různých aplikací, které jsou zábavné, interaktivní, s různými úrovněmi obtížnosti. Spojením výuky a zábavy je atraktivní aplikace Kahoot, kterou naši druháci zbožňují.

Výuka s iPady umožňuje individualizaci a diferenciaci výukového procesu. Dalším přínosem je zvýšení motivace dětí. Druháci se na hodiny s iPady těší, tím se zesiluje jejich zájem o vzdělávání a zlepšují se jejich výkony ve škole.

Výuka s iPady také rozvíjí dovednosti digitální gramotnosti. Děti se učí pracovat s digitálními nástroji a zjišťují, jaké je jejich využití pro učení. Tím se připravují na budoucnost, ve které digitální dovednosti a celoživotní učení budou stále důležitější.

Rozvíjet digitální kompetenci můžeme díky tabletům pořízeným z projektu Šablony III. pro MŠ a ZŠ.

Foto a vedení aktivit: J. Kvapilová, Š. Ďásková, V. Kapičáková, J. Salavová