Šesťáci stavěli město

Jak se projektuje a staví město? Co všechno se musí naplánovat na desetiletí dopředu? Jaká je struktura města? Co vše je ve městě potřeba, aby se tam jeho obyvatelům dobře žilo? Nejen obytné domy, školy a obchody tvoří město. Město jsou i parky, ulice, křižovatky, parkoviště, divadla, sportoviště…

Týmy architektů a urbanistů musí při projektování myslet na to, aby město bylo místem, které je dynamické, příjemné, trvanlivé, adaptabilní a účelné, které je v souladu s krajinou i potřebami svých obyvatel, které má řád i svobodu, krásu i efektivnost. Není to vůbec jednoduchá výzva.

Architekti z třídy 6. B si projektování města vyzkoušeli v inspirujícím prostředí galerie GONG ve Světě techniky Ostrava. Pod vedením lektorů ze Světa techniky se žáci seznámili s různými druhy budov a principy projektování města. Získané poznatky spolu se svými nápady pak žáci v týmech zhmotnili do projektu města podle svých představ.

Foto: E. Němčeková