Neposlušné ručičky malých a velkých kamarádů

První vesmírné setkání malých objevitelů z 1. B a jejich velkých kamarádů z 8. B bylo pestré, veselé, tvořivé a plné pohybu. Do vesmírného deníku si malí a velcí kamarádi zapsali:

„Je za námi první společná vesmírná výprava. Spolu s osmáky jsme uvolnili ruce při psaní, kontrolovali jsme si vzájemně správné držení tužky a nepřerušovanou linkou jsme obtahovali nejrůznější tvary. Nebylo to vůbec jednoduché. Napadlo by vás třeba, že kolo můžete nakreslit jedním tahem? 

Aby toho psaní nebylo moc, vzali jsme si do ruky papír a nůžky a poskládali si společně naše první origami Nebe, peklo, ráj. Je to super pomůcka k procvičení barev, čísel a mozkových závitů (není lehké vymyslet úkoly tak, aby se nám neopakovaly 😊). Ke konci výpravy byla hra už v plném proudu, dřepovalo se, klikovalo, poskakovalo a občas bylo slyšet i pozpěvování.

Těšíme se na další společné vesmírné putování.“

Text, foto a vedení aktivity: J. Salavová.