Co víme na Jihu, tentokrát soutěžící přivítala ZŠ Březinova

V pátek 9. února se již podruhé sešli žáci z dvanácti základních škol obvodu Ostrava-Jih, aby změřili své vědomostní síly v soutěži Co víme na Jihu. Akce, nad níž převzali záštitu starosta obvodu Martin Bednář a místostarosta Radim Ivan, probíhá systémem rotace na jednotlivých školách.

Tentokrát měla hostitelskou roli ZŠ Březinova a pro soutěžící připravila kvíz s názvem Co víme (nejen) o Jihu. Protože hlavním cílem této akce je spolupráce škol a vzájemné poznávání, byly pětičlenné soutěžní týmy namíchány z žáků různých škol. Tým, jehož členy byli naši Lukáš a Nela, získal v silné konkurenci krásné stříbrné místo. Blahopřejeme a všem účastníkům děkujeme za reprezentaci naší školy.

Děkujeme také ZŠ Březinova za skvělou organizaci a uspořádání tohoto setkání. Těšíme se příště na ZŠ F. Formana, kde budeme společně pokračovat v obohacování našich znalostí a vytváření nových přátelství.

Text: L. Kořínková, M. Zemánek. Foto: L. Kořínková.