Ledové království ve školní družině

Po vánočních prázdninách jsme se sešli v družině a pod stromečkem našli nádherné dárky. Ať už magnetické stavebnice, kuličkové dráhy, divadlo či mnoho nových stolních her. Nemohli jsme se dočkat a všechny dárečky rozbalili a vyzkoušeli. Není nad jiskru v dětských očích, když jsou šťastné. Mockrát děkujeme, Ježíšku!

Lednový zimní měsíc jsme si naplno užili díky tomu, že nám napadl vytoužený sníh a navštívilo nás Divadlo Smíšek s příběhem o kominickém štěstí. Trávili jsme hodně času venku a krom stavění sněhuláků, koulování, pozorování stop ve sněhu jsme otužovali svůj organismus. Ve chvílích, kdy nám sníh roztával, jsme tvořili zimní dekorace ve tvaru vloček, sněhuláků Olafů i zimní víly. Děti si upekly a nazdobily sladké tyčinky, které si snědly na svačinku. Zimní dny v duchu ledového království jsme si náramně užili.

Text: L. Grondolská. Foto a realizace aktivit: kolektiv vychovatelek ŠD.