Osmá lekce Klubu předškoláčků

V pondělí 12. února se žáci budoucích prvních tříd vydali do učeben 🧲 fyziky a 🧪chemie. Po úvodním seznámení s bezpečnostními pravidly na ně čekaly tajné obrázky, které se objevily až po potření 🪄kouzelným lektvarem. Obrázky byly namalovány v různě tvarovaných 🖼️rámečcích, díky kterým si předškoláci zopakovali geometrické tvary.

Ve druhé části hodiny předškoláky čekala fyzikální část, kde se pokusili vyrobit 🐞berušku, která dokáže držet na 🖐️prstu ruky. Jedná se o náročný výrobní postup, kdy je zapotřebí dokonalá souhra rukou a občas i pomoc rodičů, kteří se lekce účastnili s dětmi. Naštěstí vše dopadlo na jedničku a všem se 🐞beruška povedla 👍.

Milí předškoláčci, na příští klubové setkání 26. února si nezapomeňte vzít 👟tenisky a sportovní oblečení! Proč? Budeme si hrát v 🤸🤸‍♂️tělocvičně!

Text: M. Zemánek, Foto: L. Fialová. Vedení aktivity: M. Dluhošová, M. Juřicová, M. Zemánek, L. Fialová.