Zimní fantazie

Zima byla vždy obdobím vyprávění příběhů, které nechyběly ani v naší lednové školní družině. A přestože to venku na sněhovou nadílku moc nevypadalo, děti se prostřednictvím příběhů vypravily do světa fantazie plného zimního dobrodružství.

Nezaháleli jsme a nezůstali pouze u naší představivosti. Pohádková nálada nás pohltila a vtáhla do tvoření. Třídy začaly zdobit překrásné vločky všemožných tvarů a velikostí. Když jsme měli vločky, zbýval už jen krůček k tomu, aby se u nás usadilo také celé hejno sněhuláků.

Časem se ze tříd stala ledová království, ve kterých vládla kouzelná paní Zima, do niž vdechly život samy děti. V tu chvíli se za okny roztáhla skutečná sněhová peřina a poté, co zahalila celou naši zahradu, jsme s dětmi vyrazili ven. Nakonec nám sněhuláci dělali společnost také mimo třídy, kde s úsměvem sledovali své malé stvořitele při zimních radovánkách.

Text: D. Plačková. Foto a realizace aktivit: kolektiv vychovatelek ŠD.