Žákovský parlament 2022/23

Středeční dopoledne se neslo v duchu slavnostní atmosféry, kdy se setkali zvolení zástupci 4. – 9. tříd na prvním zasedání Žákovského parlamentu „Má to smysl“.

Žákovský parlament na naší škole není novinkou, ba naopak navazuje na dlouholetou tradici, přičemž mnozí členové opakovaně reprezentují zájmy svých tříd.

Demokracie, tolerance, iniciativa, spolupráce a v neposlední řadě také zábava by měly být pilíři, na nichž stojí úspěšné fungování celého žákovského parlamentu.

S těmito zásadami byli všichni parlamenťáci seznámeni a jejich členství v žákovském parlamentu se symbolicky stvrdilo slavnostním pasováním ze strany vedení školy, protože „Má to smysl!“.

Text a vedení žákovského parlamentu: M. Sekelová. Foto: L. Fialová, I. Čechová, E. Daňková, S. Hurtová.