Mladý Démosthenés

V pondělí 26. září se na naší škole uskutečnilo školní kolo soutěže v řečnickém umění Mladý Démosthenés. Soutěž je nazvána podle slavného athénského řečníka Démosthena a jejím smyslem je rozvoj komunikačních dovedností žáků 2. stupně. 

V časovém prostoru jedné jediné minuty měli žáci za úkol vyjádřit se k tématu, které si sami vybrali a které považují za aktuální, zvlášť zajímavé nebo vtipné. A tak si posluchači vyslechli jejich názory na cestování, hru na housle, mobily, stavebnice LEGO nebo užívání drog, ale také třeba na ztrácení ponožek.

Celé odpoledne se neslo ve velice příjemné atmosféře a díky sponzoru akce, Sdružení rodičů a přátel školy, a dotaci MMO neodešel nikdo s prázdnou. Všem soutěžícím děkujeme za přípravu a vítězům gratulujeme.
logo

Text: Y. Lišková. Foto: J. Salavová. Organizace aktivity: Y. Lišková, M. Sekelová, L. Hečková.