Výlet Kutná Hora

Do Kutné Hory jsme se vydali poslední květnový den na společný třídní výlet. Proč?

Kutná Hora leží ve Středočeském kraji a patří k historicky nejvýznamnějším městům České republiky. Jméno je spojeno s těžbou („kutáním“) stříbrných rud a tavením stříbra. Ve středověku, právě díky těžbě stříbra, patří k nejvýznamnějším českým královským městům.

Od roku 1995 je Kutná Hora zapsána na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Výlet začal návštěvou muzea kutnohorské čokolády. Zde jsme se dozvěděli mnoho zajímavého z historie i současnosti výroby čokolády Lidka. Ochutnali jsme kakaový bob a ti odvážnější z nás i 100% čokoládu. Ta je považována za super oxidant.
Po degustačním zážitku pokračujeme ke klenotu pozdní gotiky chrámu svaté Barbory – patronky horníků. Dále nás čekala prohlídka muzea stříbra a středověkého dolu. V uzoučkých a těsných prostorách důlních chodeb, resp. chodbiček jsme poznali, jak těžká práce to byla…. Patrně nejdůležitější informací, kterou si odnášíme je, že se zde razil pražský groš. Ten byl ve středověku považován za „tvrdou“ měnu v celé Evropě…😄
Výlet se vydařil, 😎🌞počasí jsme si objednali a dobrou náladu si vzali s sebou…