Náš hudební svět

Ve dnech 20. – 22. září se náš milovaný pěvecký sbor Čtyřlístek vypravil na všemi očekávané soustředění. Vydali jsme se do nedalekého podhůří Jeseníků do hotelu Zlatá Opavice.

První den na naší cestě za dobrodružstvím jsme strávili pobytem venku na čerstvém vzduchu a poté samozřejmě naším oblíbeným zpěvem. Večer jsme si s deváťačkami připravily pro ostatní Čtyřlístky dvě aktivity. První představoval kvíz na všeobecné znalosti, otázky ohledně našeho sboru a mnoho dalšího. Po ukončení kvízu a vyhlášení míst byly všechny děti odměněny sladkými dobrotami. Druhou aktivitou byla neočekávaná stezka odvahy, kterou všichni statečně zdolali.

Druhý den jsme zahájili stejně jako každý jiný s úsměvem. Mimo zpívání nás čekala procházka, na které jsme si popovídali, nafotili krásné skupinové fotky a obdivovali honosnost českých krajin. Večer jsme za odměnu tancovali na našimi nejstaršími členy Čtyřlístku připravené diskotéce.

V odjezdový den jsme opět potrénovali hlasivky pěním nových vánočních písní. Zbytek jsme strávili návštěvou místního hřiště, kde jsme si užívali poslední chvíle pobytu a vybili všechnu přebytečnou energii.

Věřím, že si všech 37 Čtyřlístků letošní soustředění užilo. Děkujeme všem organizátorům za realizaci naší každoroční radosti a také všem pedagogům za to, jak se o nás celé ty dny starali. Budeme se těšit zase příští rok!

Doprava byla hrazena z prostředků účelové dotace Úřadu městského obvodu Ostrava-Jih znak ostrava jih

Text: Marie Janeková, 9. B. Foto: M. Kaločová.