Šesťáci a sedmáci bruslili

Pečujeme o všestranný pohybový rozvoj našich žáků. Bruslení rozvíjí koordinaci (rovnováhu, obratnost) a kondici (vytrvalost, sílu a rychlost). Pobyt v chladnějším prostředí plochy kluziště přispívá k otužování organismu a zlepšení schopnosti termoregulace.

Základy bruslení se šesťáci a sedmáci učili pod vedením vyučujících tělesné výchovy na kluzišti Multifunkčního areálu Sareza v Ostravě-Porubě.

Někteří žáci stáli na bruslích úplně poprvé. Přesto se do bruslení pustili s velkým odhodláním a na konci lekce dokázali bruslit samostatně po značné části kluziště. Zdatnější bruslaři si užívali zábavné bruslení na celé ledové ploše.

Zpátky do školy se nikomu nechtělo. Bruslení žáky nadchlo. Většina dětí si slíbila, že se na brusle brzy vrátí a své bruslařské umění zlepší spolu s kamarády či rodiči.

Text a foto: E. Němčeková. Realizace akce: E. Němčeková, Š. Zezulková, M. Šípová