Objevujeme kosmický prostor

Prosvištět hvězdným prostorem s vlastním kosmickým drakem? Seznámit se s veškerými planetami sluneční soustavy? Rozšifrovat PIN hvězdné brány? 

Zdá se vám to nemožné? To byla další výzva, kterou spolu zdolali malí a velcí kamarádi z 1. A a 9. A.

Jelikož vesmírní draci nejsou zvířaty pozemskými, bylo zapotřebí jim postupně vdechnout život. S pomocí vybavení správného budoucího člena NASA (papír, špejle, fixy, nůžky, lepidlo) a vlastní trpělivosti byl kosmický drak na světě. 

Jak se však dostat ven, do hvězdného prostoru? Také nic, co by společně malí a velcí kamarádi nevyřešili. S pomocí planet sluneční soustavy se matematickým výpočtem vygeneroval jedinečný PIN otevírající hvězdnou bránu.

Po průchodu bránou nezbývalo nic jiného, než s vesmírným drakem poznávat krásy nekonečnosti kosmu, aniž by se nechali odradit sychravým podzimním počasím.

Text: M. Sekelová. Foto: K. Bartková, M. Sekelová. Realizace aktivity: K. Bartková, M. Sekelová.