plakát s fotkami

Řemeslo má zlaté dno

Naši deváťáci si v minulém týdnu vyzkoušeli zapojit elektrický obvod, smažili palačinky, míchali koktejly, měřili krevní tlak nemocnému, aranžovali květiny, řezali obkládačky a nebáli se vzít do ruky kladivo a přibít třeba podkovu.

Na 18 interaktivních stanovištích si v rámci soutěže ověřili své předpoklady pro různorodé činnosti související s prezentovanými řemesly a obory. Získali tak lepší přehled a konkrétněji poznali zaměření učebních oborů a odborných středních škol v ostravském regionu.

Součástí projektu Řemeslo má zlaté dno byl program s prezentací jednotlivých škol a učilišť. K vidění byla barmanská show, ukázky líčení a účesů, vázání a aranžování květin, gastronomické dekorování ovoce a zeleniny, ukázka robotiky a programování na CNC strojích, ukázky technik osobní a profesní obrany.

Projekt Řemeslo má zlaté dno proběhl ve dnech 22. a 23. 1. 2020 v Kulturním domě K-TRIO ve spolupráci s odbornými učilišti a středními odbornými školami pod záštitou Krajské hospodářské komory Moravskoslezského kraje a Sdružení podnikatelů v pohostinství a ubytovacích službách ČR, UNIHOST.