Miniházená Jižní míček

V září navštívil pan trenér miniházené hodiny tělocviku v našich prvních a druhých třídách. Během workshopu představil žákům miniházenou a žáci měli možnost zdokonalit své dovednosti s míčem, rozvíjet koordinaci, pohyb a zapojit se do práce v družstvu. Hlavním cílem bylo nastartovat u dětí radost z pohybu.

V další fázi se vybraní žáci zúčastnili jako dvě smíšená družstva složená z dívek i chlapců 1. a 2. tříd turnaje v miniházené ve sportovním centru Dubina.

Záměr školní ligy je přivést děti k radosti z pohybu a ukázat jim, co to pohyb a sport je. Nikoliv kdo bude nebo nebude první a kdo bude nebo nebude nejlepší. Ve školní lize jsou nejlepší úplně všechny děti, a to bez výjimky. 

Sportovní akce Školní liga – Jižní míček funguje pod záštitou Mgr. Radima Ivana, místostarosty městského obvodu Ostrava-Jih.

Text, foto a organizace aktivity: J. Rabatinová.