Duben ve školní družině

Po celý duben jsme měli velmi nabitý program. Začátkem měsíce jsme se věnovali nadcházejícím Velikonocům. Nejrůznějšími technikami jsme vytvořili spoustu kraslic, kuřátek, slepiček a zajíčků. Nezapomněli jsme si vysvětlit, o čem Velikonoce jsou, a jaké tradice a zvyky se k nim vážou.

Protože je duben považován za měsíc bezpečnosti, opakovali jsme si všechna důležitá pravidla. Oživili jsme si, jak se bezpečně chovat na silnici, hřišti nebo ve škole. K této příležitosti jsme vyráběli dopravní značky, které jsme si také zopakovali.

Všechny chvilky pěkného počasí, jsme strávili na školní zahradě, kde jsme se pořádně vyřádili. Ale ani deštivé dny nám nepokazily náladu. Když pršelo, vrátili jsme se v družině k hrám a soutěžím. 

Text: K. Brychtová. Foto a realizace aktivit: kolektiv vychovatelek ŠD.