Květen ve školní družině

Květnové dny jsme si plnými doušky užívali na naší nádherné školní zahradě. Pozorování kvetoucích záhonků, květin i stromů nám bylo nápovědou, že se blíží svátek všech maminek. Tulipány a narcisy před naší školou nás inspirovaly k tvorbě přáníček a drobných dárečků, které potěšily nejen maminky, ale i samotné děti při pohledu na vyzdobené třídy.

Společně strávený čas jsme si zpříjemnili různými rébusy, týmovými soutěžemi a pohybovými hrami venku i prostorách naší družiny.

Závěr měsíce se nesl v duchu poznávání nových míst. S pomocí atlasu jsme navštívili Aljašku, nakoukli k protinožcům a obepluli svět. Také jsme se seznámili s novými zajímavostmi ze světa v encyklopediích a tematických časopisech.

Text: L .Grondolská. Foto a realizace aktivit: kolektiv vychovatelek ŠD.