Atletické přebory městského obvodu Ostrava-Jih: máme zlatou medaili ve skoku dalekém

Ve čtvrtek 31. března byla Atletická hala města Ostrava plná mladých sportovců z 8. a 9. tříd čtrnácti základních škol Ostravy-Jihu. Konaly se zde Atletické přebory městského obvodu Ostrava-Jih. Každá škola mohla nominovat až 2 smíšená družstva (5 dívek a 5 chlapců 8. třídy, 5 dívek a 5 chlapců 9. třídy). Soutěžilo se v pěti disciplínách v dané kategorii (žákyně: 60 m, 600 m, skok vysoký, skok daleký, vrh koulí 3 kg; žáci: 60 m, 800 m, skok vysoký, skok daleký, vrh koulí 4 kg) a smíšené štafetě 4 x 200 m.

Naši školu reprezentovali žáci tříd 8. A a 8. B (E. Dobiášová, V. Machný, M. Ostřanská, P. Šalamon, M. Tranová, T. Urban, K. Wolfová, A. Zapletalová) a žáci tříd 9. A a 9. B (F. Humplík, N. Kačenová, N. Kovaříková, N. Kleiberová, C. Kobeljaková, I. Lyčková, L. Pohorelli, E. Potocká, D. Radenkov, J. Večeřa, M. Výtisk).

Jak jsme uspěli? Petr Šalamon z 8. B získal zlatou medaili za skok do dálky, 2. místo vybojovala smíšená štafeta deváťáků (Filip Humplík, Nikol Kleiberová, Natálie Kovaříková, Jakub Večeřa). Marina Ostřanská z 8. A obsadila 4. místo v disciplíně běh 600 m. Ve skoku dalekém obsadila čtvrtou pozici Eliška Dobiášová z 8. B a také Jakub Večeřa z 9. B. Ve smíšené štafetě 4 x 200 m žáků 8. tříd doběhl tým Eliška Dobiášová, Petr Šalamon, Mila Tranová a Karolína Wolfová na 4. místě.

Celkové výsledky jsou k dispozici zde.

Všem žákům děkujeme za maximální nasazení, vzájemnou podporu a reprezentaci naší školy.

Příprava soutěžících: E. NěmčekováŠ. Zezulková. Foto: E. Němčeková.