155 nebo 112?

Je lepší v případě ohrožení života volat 155 nebo 112? V případě ohrožení zdraví je určitě rychlejší volat přímo 155. Na 112 se také dovoláte, ale budete muset čekat na přepojení na záchrannou službu. Číslo 112 je určitě dobré znát, můžete ho použít jako tísňové volání po celé Evropě.

I toto se naši pedagogové ZŠ, MŠ i nepedagogičtí zaměstnanci školy dozvěděli na školení Českého červeného kříže. K metodickým školením, která běžně naši učitelé absolvují doma i v zahraničí, tak přibylo i školení první pomoci. Naši zaměstnanci si mohli mimo jiné zopakovat doporučené postupy např. v případě krvácení či dušení se jídlem. Naučili se, jak zkontrolovat vědomí, uvolnit dýchací cesty v bezvědomí, prověřit dýchání, zhodnotit dech a aplikovat nepřímou srdeční masáž. Pan lektor nás seznámil i s použitím defibrilátoru.

Všichni jsme ocenili velmi zajímavé školení. Zbývá jen doufat, že nově nabyté poznatky nebudeme muset aplikovat v praxi.

Text a foto: L. Fialová.