No backpack day a Black & white dress code

Kočárky, tatrovky, krabice od pracích prášků, nákupní košíky, OZO koše, vodácké barely, instalatérské kufříky, skateboardy a jiná netradiční zavazadla byla k vidění první únorový čtvrtek u nás na škole. 

Naše škola se tímto zapojila do akce No backpack day, která má mezinárodní rozměr a jejíž kořeny bychom hledali v USA, v r. 2012. Tímto dnem si připomínáme, že některé děti musí docházet do školy pěšky i několik kilometrů bez možnosti školních tašek, které si bohužel nemohou dovolit. 

Myšlenka podpory a vzájemného propojení symbolizovala v tomto dni také akce Black & white dress code, a tak jsme kromě neobvyklých zavazadel mohli spatřit děti oděné v černobílé kombinaci. 

Jak nám to slušelo a jaká kreativní zavazadla s sebou všichni přinesli, si můžete prohlédnout v galerii.

Text: M. Sekelová. Foto: J. Salavová.