Školní výlet malých a velkých kamarádů za zvířátky, zábavou a poznáním

V pondělí 12. června se malí a velcí kamarádi vypravili do jedné z největších zoologických zahrad naší republiky – do ZOO v Ostravě. Výlet se nám velice vydařil díky pěknému slunečnému počasí i pro mnoho zajímavostí, které zoopark návštěvníkům nabízí.

Hned u vstupu do areálu nás přivítali krásní plameňáci a po nich jsme mohli obdivovat i další zvířata. Pozornost dětí zaujala jak velká zvířata, jako např. hroši, sloni, žirafy, tak i menší zvířátka – morčátka, opičky, rybky, hadi…

A když se dostavila první únava z dlouhé procházky, děti ji zahnaly občerstvením u stánků. Nejvíce jim chutnaly sladkosti a smažené hranolky. Při zpáteční cestě jsme nezapomněli také vyzkoušet zdejší prolézačky a houpačky, kde se jak malí, tak velcí kamarádi vyřádili z posledních svých sil.

Celé dopoledne prvňáčci strávili v příjemné společnosti se svými osmáky a domů si odnesli mnoho zajímavých zážitků a informací o zvířatech žijících v ZOO.

Osmáci, děkujeme, že jste se o nás tak hezky starali a pomáhali nám. Prvňáčci, děkujeme, že jste nás vzali s sebou. Bylo nám s vámi dobře.

Text: I. Bakončíková. Foto: H. Veličková. Realizace aktivity: I. Bakončíková, H. Veličková.