Léto v plném proudu

Děti z 1. C a žáci z 9. B si na sebe v létě konečně našli víc času. Aby taky ne, když bylo venku tak krásné počasí celý červen!

Nejprve si pro ně malí kamarádi připravili poznávačku listů stromů na školní zahradě. Během ní společně sbírali listy, které si lepili a popisovali na výkres. Každý si vybral listy, které se mu nejvíce líbily a ty si podle nápovědy mohli kdykoli porovnat v případě, že by byli na vážkách, o jaký strom se jedná. Následně proběhl sběr zajímavých květin a lístků, který vytvořil památku na tento nádherný slunečný den. Koukněte se do galerie.

Další akci vymysleli velcí kamarádi. Napadlo je, že by provedli prvňáčky po ZOO a byl to tedy velmi vydařený den. Už po cestě do ZOO dávali deváťáci pozor na malé žáčky a pomáhali se stmelením té naší početné skupiny. Zatímco z dálky už všichni viděli plameňáky, každý deváťák už si hledal svého malého svěřence. Žáci i žáčci viděli spoustu zajímavých zvířat, zažili legraci na hřišti a odnesli si domů spoustu pěkných vzpomínek.

Text: R. Tomalová. Foto: R. Tomalová, A. Petřkevičová, N. Heryanová. Organizace aktivity: R. Tomalová, Z. Volochová.