Corrency – podpora volnočasových aktivit dětí z Ostravy-Jihu pokračuje od září 2. etapou

1. září 2024 začala druhá etapa projektu Corrency DĚTI, který slouží k podpoře aktivního trávení volného času dětí od 0 do 15 let. Všichni rodiče dětí s trvalým bydlištěm na území městského obvodu Ostrava-Jih mají znovu možnost získat příspěvek ve výši 1 000 korun na zájmové kroužky a mimoškolní aktivity svých ratolestí.

Mezi prvních 2,7 tisíc registrovaných dětí ve věku 0-15 let s trvalým pobytem na území městského obvodu Ostrava-Jih bude rozděleno 2 700 000 korun, které městský obvod vyčlenil na podporu mimoškolních volnočasových aktivit a kroužků.

Rodič/zákonný zástupce za každé registrované dítě obdrží podporu ve výši až jeden tisíc korun, a to nepeněžní formou v podobě tzv. correntů. Při placení ušetříte až 90 % z ceny, maximálně však jeden tisíc korun.

Přehled zapojených organizací najdete zde. Více informací najdete zde.