Ukázky juda na naší škole

V pátek 6. září zavítali na naši školu trenéři juda, aby našim žákům předvedli toto zajímavé bojové umění. Žáci 1. až 4. tříd měli možnost shlédnout ukázky různých judistických chvatů a dozvědět se zajímavosti o historii tohoto sportu. Trenéři dětem vysvětlili nejen základy techniky, ale také hodnoty, které judo přináší – jako jsou respekt, disciplína a vytrvalost.

Na konci ukázky si žáci mohli některé judistické chvaty i sami vyzkoušet pod dohledem zkušených trenérů. Všichni si akci užili a mnozí z nich byli motivováni k tomu, aby se sami pustili do tréninku.

Od září 2024 je na naší škole otevřen kroužek juda pod klubem ProJudo. Kroužek vede trenér ProJuda Jan Plečka spolu s naším novým učitelem a zároveň trenérem Pavlem Kohnem.

Text: P. Kohn. Foto: V. Kapičáková, J. Salavová, K. Bartková.