Setkání se seniory

Propojení generací mezi dětmi a seniory přináší mnoho výhod pro obě skupiny. My jsme strávili úžasný a pestrý den se seniory v domově Sluníčko, kteří si pro nás připravili masopustní téma. Tvoření masek je skvělá aktivita, která povzbuzuje a zapojuje seniory do společného tvůrčího procesu. Povídání si o masopustu pak přináší historický kontext a tradice, které mohou být pro straší generaci velmi zajímavé a pro děti vzdělávací.
Společně jsme si zazpívali několik lidových písní. Prostřednictvím hudby jsme se propojili a vytvořili mnoho krásných výrobků. Byl to skvěl zážitek plný radost, kreativity a sdílení tradic.

Tyto interakce nejenže přinášejí radost a smysluplné zážitky, ale také podporují porozumění, respekt a empatii mezi generacemi, což je klíčové pro budování pevnějších a harmoničtějších komunit.