School Games: máme zlato a bronz!

Dne 24. června jsme se zúčastnili finálového dne School Games, který se konal ve sportovním areálu Svazácká. Cílem tohoto velkého sportovního projektu obvodu Ostrava-Jih je probudit u dětí zájem o sport, protože v každém z nás je sportovec. Finále prvního ročníku bylo opravdu velkolepé.

Sešlo se zde 17 ostravských základních škol a přes 800 finálových soutěžících. Soutěžilo se v osmi disciplínách: fotbal, přehazovaná, vybíjená, streetball, atletika, inline, inline biatlon a formule. Celou akci zahájil slavnostní průvod s vlajkonoši a vystoupením mažoretek. Atmosféru dále rozproudil DJ Lowa a závěr patřil barevnému běhu Rainbow Run.

Naše škola získala divoké karty na disciplíny inline biatlon, streetball a atletika. A jak jsme dopadli? V atletice vybojoval Adrian Rác 1. místo (hod medicinbalem, koordinační dráha na rychlost, skok z místa, 600 m běh), Vojtěch Vykydal získal 3. místo v inline biatlonu a dívky 7. ročníku ve složení Tereza, Viktorie M., Lucie, Sabina, Viktorie U. a Laura dosáhly ve streetballu na pěkné 4. místo.

Atmosféra byla neuvěřitelná a moc děkujeme našim fanouškům 1. a 2. stupně za podporu, která naše soutěžící vyhecovala k podání maximálních výkonů.