Příroda v každé hodině

Pod našima nohama už pořádně šustí listí a tak jsme se vrhli do poznávání stromů a listů na vlastní pěst. V rámci prvouky jsme se vydali na procházku po okolí, na které jsme jich několik nasbírali. Paní učitelka chtěla různé, tak jsme poctivě zkoumali jejich tvary a přinášeli tenké, dlouhé i ty nejmenší a těch barev kolik bylo… Krása.

Další hodinu jsme se naučili, ke kterému stromu patří. Co ale s tou hromádkou, která nám z poznávání zbyla? V pracovní výchově jsme je obtiskovali za pomoci anilinek a temperových barev a tak nám vznikly pozoruhodné výtvory, které si každá skupinka upravila tak trochu po svém a my, část angličtiny, jsme se rozhodli si k písničce o podzimu vyrobit s třídní paní učitelkou ještě podzimní víly. Ty poznáte podle křidélek z listů. Že se nám ale povedly!?