Prevence dětských úrazů

V Avionu Shopping parku se 30. 5. 2023 konala velmi zajímavá akce a naše třída byla u toho. Setkali jsme se tam se záchranáři, policisty i hasiči, kteří nám poskytli mnoho zajímavých informaci o své profesi a poučili nás, co vše je třeba dělat, abychom se co nejvíce vyhli dětským úrazům a jak případně zraněného člověka ošetřit či zachraňovat. Už víme, jak se volá na dispečink, kde máme srdíčko, jak se provádí masáž srdíčka, co vše je nutné mít v sanitce, abychom mohli jinému člověku zachránit život. Vyzkoušeli jsme si oblečení hasičů i to, jak se udusí oheň na hořícím oblečení, jak se s ohněm zachází, máme představu, jaká skrývá nebezpečí.

Na stanovišti u policistů jsme si vyzkoušeli speciální brýle, které nám poskytly obraz, jak vidí svět člověk s unavenýma očima, opilý či zdrogovaný, procvičili jsme si, jak si máme poradit v silničním provoze. Děti si z této akce odnesly mnoho cenných rad a zkušeností.