Kdo zná a umí, ten si píská

Naši osmáci si ve středu 1. března vyzkoušeli zapojit elektrický obvod, smažili palačinky, míchali koktejly, ošetřovali zraněného, aranžovali květiny, seřizovali protézy, řezali obkládačky, opravovali brýlové obroučky a dokonce předvedli svou fyzickou kondici při cvičení kliků.

Na 17 interaktivních stanovištích si v rámci soutěže v KD K-Trio ověřili své předpoklady pro různorodé činnosti související s prezentovanými řemesly a obory. Získali tak lepší přehled a konkrétněji poznali zaměření učebních oborů a odborných středních škol v ostravském regionu. Součástí akce byl doprovodný program s ukázkami aktivit jednotlivých škol a učilišť. 

Které školy zde představily své obory? Vítkovická střední průmyslová škola, Střední škola společného stravování, Střední zdravotnická škola, Střední škola stavební a dřevozpracující, Střední škola elektrotechnická, AHOL, Střední zahradnická škola, Střední odborná škola ochrany osob a majetku.

Tým z 8. A (Alice, Kristýna, Lucka, Míša, Valentýna a Veronika) si kromě obohacujících zážitků a nových zkušeností odnesl i diplom za 3. místo. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší školy.

Podívejte se na reportáž v televizi Polar zde.

Foto: H. Veličková, I. Čechová.