Beseda s panem Ladislavem Holbou

Naše třída měla možnost strávit jednu vyučovací hodinu ve společnosti pana Ladislava Holby, který trpí sluchovým a zrakovým postižením. Nepřišel sám, společnost mu dělal jeho vodící pes Kelly.

Na této netradiční besedě, která se konala v naší třídě, se děti dozvěděly nové informace, nechyběly praktické ukázky, jak vodit nevidomého člověka, jak mu nabídnout pomoc. Děti měly prostor pokládat otázky, pan Holba jim odpověděl na vše a uváděl příklady, aby dětem přiblížil, jaké je jeho vnímání světa.

Dětem se nejvíce líbil jeho vodící pes, ale také mobilní telefon, který byl ovládán hlasem a „mluvil“.

Tato beseda nám přinesla uvědomění, že jsou lidé s postižením naprosto samostatní, jen občas potřebují pomoc druhých.