Zimní malování a tvoření CLIL

Metodou CLIL si děti přirozeně osvojují angličtinu a zároveň se baví u zimního vyrábění, malování a kreslení. Díky dětem máme chodbu plnou obrazů zimního zapadajícího slunce, květináče ozdobené zapichovátky s námětem bruslařů, hokejistů a všude po třídě výrobky z papíru lyžařů a snowboardistů.
Při malbě zimní krajiny si děti jako první namalovaly pozadí, kde použily barvy, které můžeme vidět při západu slunce a také si zopakovali barvičky – yellow, red, orange, purple, blue, black. Poté technikou obtisku děti nabarvily kartóny černou tuší a obtiskly do tvaru stromů, které vidíme v zimní zasněžené krajině.
Děti se naučily slovíčka – trees, sunset, winter sun, snow a při vyrábění – snowboarding, ice skating, ice hockey, skiing a mnoho dalších sportů díky písničce Winter Sports.