V knihovně za pohádkou

V měsíci květnu jsme navštívili knihovnu. Paní knihovnice nám vyprávěla a četla pohádku „Jak pejsek s kočičkou pekli dort“ a potom jsme si podobný dort zkusili péct také my. Náš dortík nebyl z myších ocásků, ale z písmenek. Z písmenek jsme skládali slova označující různé potraviny a rozhodovali o tom, zda jsou pro člověka zdravé nebo ne.

Druhá pohádka, kterou jsme v knihovně slyšeli, byla pohádka „Hrnečku, vař!“. Společně jsme si ji vyprávěli a vyzkoušeli jsme si také malý pokus, jak by to asi vypadalo, kdyby nám kaše vytékala nekontrolovaně z hrnečku ven. Pááááni, to bylo překvapení, co dokáže udělat jar, jedlá soda a ocet!

Na závěr naší návštěvy jsme se seznámili dle vlastního výběru i s ostatními knihami, jež je možné si v dětském oddělení vypůjčit. Takže děti, nezapomeňte si občas zajít do knihovny, čeká tam na vás mnoho zajímavostí.