Úspěch v okresním kole soutěže v anglickém jazyce

Vítězky školního kola soutěže v anglickém jazyce, Kristina Bartošová a Adéla Lacinová, se ve středu 1. března zúčastnily kola okresního, kde změřily síly s ostatními žáky základních škol.

Kategorie I. A (6. a 7. ročník základní školy) zahájila své klání testem a kategorie II. A (8. a 9. ročník základní školy) poslechem. V konverzační části soutěže hodnotila porota jazykovou pohotovost, kreativitu, bohatost slovní zásoby, výslovnost a gramatickou správnost.

V kategorii II. A nebylo do posledních chvil náročného dne rozhodnuto a čtyři nejlepší soutěžící, mezi kterými byla i naše Adéla Lacinová, změřili své konverzační schopnosti ještě jednou. Adéla nakonec obsadila 3. místo. Kristina se ve své kategorii umístila na dělené 8. pozici.

Adéle i Kristině velmi děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.

Text: J. Salavová