Týden prvňáčků v knihovně

15.3.2023 děti navštívily dětské oddělení v knihovně K-TRIO, kde je čekal nápaditý program, který pro ně připravily paní knihovnice u slavnostní příležitosti pasování malých školáků na čtenáře.

Krátkou divadelní pohádkou je provázel drak a Strašpytlík, kteří společně s dětmi odstranili svůj smutek a strach a pocítili krásné lidské pocity radost a potěšení. V průběhu pohádky se děti zapojovaly do děje, kreslily na tabuli, co jim působí radost, pro radost si i zasportovaly. Na závěr setkání byly děti pasovány na čtenáře.

Po ukončení programu si malí školáci volně prohlíželi dětské knihy, které je možné si po registraci zapůjčit na měsíc domů.  Děti se tak seznámily s prostředím knihovny, dověděly se, že knihy předávají nejen radost, ale i moudrost.