Projektový týden ke Dni Země

V týdnu od 22.4. – 25.4. jsme s dětmi pojali výuky trochu jinak. V pondělí jsme se s dětmi oblékli do modrých, zelený a žlutých barev. Tento den byl zaměřený na třídění odpadu, kdy jsme si s dětmi povídali o tom, proč a jak je důležité třídit. Do třídy nám přibyly nové třídící koše a od této chvíli se snažíme dávat odpad tam, kam patří. V úterý jsme se zaměřili na zdravé stravování, každý den o velké přestávce jsme si s dětmi sedli do kroužku a ukazovali jsme si zdravé svačinky, které díky svým rodičům měli nádherně připravené.

Ve středu jsme zavítali do Poruby, kde bylo mnoho stánků s domácí výrobky a stánky, kde děti plnili všelijaké úkoly za malou sladkou odměnu. Celou tuto akci doprovázeli žáci z jiných škol, kteří zde vystupovali se svými pěveckými ukázkami. Z tohoto dne jsme si odnesli mnoho zajímavých informací, zážitků a také dřevěný talisman.

Čtvrtek byl ve znamení zvířat. Do školy byli pozváni rodiče dětí, kteří mají doma zvířátko, aby nám povykládali, jak se o své domácí mazlíčky starají. Děti měli možnost se zeptat na spoustu otázek, pohladit a pohrát si s mazlíčkem.

Tímto bych ráda poděkovala všem rodičům, že se do tohoto projektu zapojili a svým dětem pomohli plnit všelijaké úkoly.