Muzikál Snow White

Naše škola stále pluje na muzikálové vlně. Na jaře žáci třetích a čtvrtých tříd s rozšířenou výukou angličtiny a metodou CLIL připravili ekologický muzikál, kdy tučňák Eddie zachraňoval svět před následky globálního oteplování.

Tentokrát si pro školní předvánoční koncert žáci vybrali zimní téma. V centru jejich zájmu se objevila Sněhurka. Na pódiu v kulturním domě K-Trio představili žáci části muzikálu, který se v originále jmenuje Snow White a zazpívali písničky Take the apples, Mirror, mirror, Sleeping, You found me. Patří jim velké ocenění, zejména také proto, že si hudební i výtvarnou choreografii připravili sami.

Výuku metodou CLIL podporuje projekt Škola pro život IV., který podpořilo Statutární město Ostrava v rámci dotačního řízení Programu na podporu cizojazyčné výuky na území statutárního města Ostravy částkou 315 000 Kč.

Text: V. Rymiecová. Foto: L. Vařáková. Realizace aktivity: V. Rymiecová, L. Fialová, K. Vlčková, V. Rucká. Video (nahrávání, střih a zvuk): Č. Rymiec.