Happy Halloween

V závěru října si žáci některých tříd připomněli svátek Halloween, který se tradičně slaví v anglosaských zemích v předvečer všech svatých (All Hallows´ Eve).

Projektovým dnům předcházely různé aktivity během měsíce října. Prvňáčci si pomocí tiskátek z jablíček vytvořili obrázek z dýní, kterým přikreslili obličeje různých nálad. K práci je inspirovala písnička Five little pumpkins. Druháčci ztvárnili čarodějnice a pustili se do kresby halloweenských mandal. Čtvrťáci se společně s paní učitelkou, asistentkou i rodiči pustili do dlabání dýní a halloweenského pohoštění. Páťáci se nenechali zahanbit a vyzdobili halu školy strašidelnými dýněmi, které sami vydlabali.

Poslední den před před podzimními prázdninami nastalo pravé halloweenské dobrodružství, které si žáčci opravdu užili. Chodby školy se hemžily čarodějnicemi, upíry, duchy, piráty a dalšími strašidelnými bytostmi. V rámci projektového dne pak probíhaly v jednotlivých třídách různé halloweenské činnosti.

A pokud by fotografie nestačily, u našich nejmenších přikládáme i písničky. Jednu z nich nazpívali druháčci ze třídy s rozšířenou výukou anglického jazyka. Poslechněte si, co vše se děje na konci října.

🎃💀🧛‍♂️👻Doufáme, že se nebudete bát.🎃💀🧛‍♂️👻

Text: L. Fialová. Foto a vedení aktivit: V. Rymiecová, L. Fialová, J. Kvapilová, Š. Ďásková, V. Kapičáková, K. Bartková, I. Bakončíková, P. Michálková, L. Vařáková, J. Salavová. Video: Č. Rymiec.