Vánoční koncert

Nedočkavost a radost, ale i lehká nervozita či tréma byly pocity dětí, které účinkovaly v pátek 9. prosince na tradičním vánočním koncertě žáků naší školy. Ten se uskutečnil v sále kulturního domu K-Trio v Ostravě-Hrabůvce a žáci na něm předvedli své umění ve zpěvu, hře na různé hudební nástroje i recitaci. O moderování se postarali Anežka a Matěj, oba žáci 5. A, a o výtvarnou výzdobu sálu děti ze třídy 8. B.

Bouřlivý potlesk diváků svědčil o tom, že se dětem jejich vystoupení povedla na výbornou. A jak zhodnotili koncert samotní účinkující? Zde je názor jednoho z nich, flétnistky z 9. třídy: „Bylo krásné se po tak dlouhé době opět zúčastnit vánočního koncertu. Atmosféra tady je vždy nepopsatelná, tolik talentovaných lidí! Mě nejvíce zaujal houslista, jeho hra byla bez jediné chyby, koukali jsme na něj s otevřenou pusou.“

Poděkování však patří všem účinkujícím a také sponzoru akce, SRPŠ, který díky účelové dotaci Úřadu městského obvodu Ostrava-Jih uhradil veškeré náklady s koncertem spojené. logo

Text: Y. Lišková. Foto: p. Dudzik. Video (natáčení, střih, úprava): J. Ostřanský. Organizace akce: Z. Jírů Šimůnková, Y. Lišková, I. Koczonová.