Naši malí zahradníci

Některým našim školním rostlinám už byly jejich květináče malé, tak se kluci a holčičky z 1. A, 1. C, 2. A a 2. C odvážně pustili do jejich přesazování.

Aby rostlinky v novém domově dobře prospívaly, je potřeba jim vybrat správnou velikost květináče, na dno dát drenážní vrstvu z keramzitu nebo písku, namíchat přesazovací směs ze substrátu, perlitu a dalších složek tak, aby byla vhodná pro danou rostlinu. Ze staré nádoby pak rostliny opatrně vyndat, usadit do středu nového květináče a obsypat připravenou směsí. Nakonec zamést na podlaze rozsypanou zeminu a dílo je hotovo.

Naši malí zahradníci a malé zahradnice přesazování zvládli skvěle a ještě se při tom naučili spoustu nových anglických slovíček: flower, plant, roots, stem, leaf, seed, flowerpot, clay. Zpívání při práci? No jistě! A co jiného při zahradničení než Flowers song, ve které se představují květiny rose, tulip, daffodil, sunflower, daisy!

Výuku metodou CLIL uskutečňujeme díky projektu Škola pro život III, který podpořilo Statutární město Ostrava v rámci dotačního řízení Programu na podporu cizojazyčné výuky na území statutárního města Ostravy částkou 319 tisíc Kč.

🌷Více fotografií najdete zde, zde a zde.

Foto: V. Kapičáková, J. Kvapilová, R. Tomalová. Vedení aktivity: M. Gabrielová, V. Kapičáková, J. Kvapilová, R. Tomalová