Užitkové rostliny tropického a subtropického pásma

Ve čtvrtek 9. září jsme se sešli s žáky druhého ročníku, aby se v rámci badatelských aktivit seznámili s užitkovými rostlinami, které nám nabízí tropický a subtropický pás.

Naučili jsme se pojmenovat i některé méně známé druhy jako karambolu, liči nebo mochyni. Popsali jsme si oblasti, kde tropické a subtropické rostliny rostou.

Žáci se dozvěděli, jak se rostliny dají použít v průmyslu, léčitelství a v domácnosti a také to, jak si některá semena mohou zasadit i doma.

Svačinku jsme si zpestřili chutnými tropickými plody.

Na závěr projektu jsme přiložili ruku k dílu a společně přesadili citroníky, vavřín a olivovník, které byly pro školu zakoupeny díky dotaci pro rozvoj talentu Triangl II.

O tropické a subtropické rostliny budeme na naší škole pečovat a těšíme se na jejich květy a plody.

Rostliny, kaktusy, orchideje, nejrůznější druhy půd, květináče, nádoby na přesazování, nářadí a hnojiva jsme mohli zakoupit díky projektu Triangl II., který Statutární město Ostrava podpořilo částkou 400 tisíc Kč v rámci dotačního řízení Programu na podporu vzdělávání a talentmanagementu na území statutárního města Ostravy pro rok 2021

Text, foto a vedení aktivity: Věra a Pavel Rymiecovi